Telefon: 691 538 884 ul. Włodarzewska 30 lok. U8, 02-384 Warszawa
Telefon: deko@dekozakupy.pl ul. Włodarzewska 30 lok. U8, 02-384 Warszawa

Aktualności

Poznaj lepiej nas i naszą misję :)

28.05.2020

Poznaj lepiej nas i naszą misję :)

Kuba i Renia – konsekwentnie dojrzewaliśmy do decyzji o otworzeniu DEKO Zakupy. Nasze ścieżki życiowe prowadziły nas różnymi meandrami, które to wszystkie razem wzięte złożyły się na poznanie sposobów na naturalne życie - życie w zgodzie z prawami Przyrody. Wierzymy, że jest to możliwe, nawet żyjąc w dużym mieście, czego jesteśmy przykładem.

Początkowe problemy zdrowotne skłoniły nas do wejścia na ścieżkę poznania prawidłowego odżywiania się (rozróżnienia tego co człowiek powinien jeść, od tego czego nie powinien wkładać do ust), uregulowania snu, rozpoczęcia aktywności ruchowej (joga), naturalnych sposobów przywracania zdrowia (ziołolecznictwo: ukończony kurs Zielarz – Fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach-Panewnikach, medycyna naturalna: kurs Terapeuta/Doradca Medycyny Naturalnej zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy, medycyna chińska: ukończony kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, w tym dietetyki według TCM i praca z psychiką, m.in. odbyty Trening Podwyższania Fal Mózgowych Alfa w Instytucie Biocybernaut).

Odbyte liczne podróże po świecie, głównie do krajów Trzeciego Świata (m.in. Tajlandia, Indonezja, Malezja, Indie, Tonga), zaowocowały przypatrzeniem się jak żyją i odżywiają się pierwotne kultury (uwielbiamy m.in. robić zakupy na miejscowych targach z lokalnymi warzywami, owocami, przyprawami i ziołami). Uważamy, że możemy dużo się uczyć od nich, stąd nasze zainteresowanie poznaniem sposobów na przyrządzanie posiłków według różnych kuchni, m.in. kuchni hinduskiej.

Mieliśmy okazję ukończyć profesjonalny kurs gotowania po hindusku w Indiach, a także uczyć się gotować od pani domu rodziny mieszkającej w jednej z wiosek stanu Kerala. Oczywiście dostosowujemy kuchnię hinduską do naszych polskich realiów klimatycznych i związanych z dostępnością produktów. Tym samym na co dzień w domu dużo gotujemy i lubimy to robić, dobierając do posiłków najlepsze, ekologiczne składniki. Wdrożenie tych wszystkich narzędzi w nasze życie, a także duża doza cierpliwości pozwoliły nam doprowadzić nasze organizmy do stanu homeostazy (równowagi z otoczeniem), czego owocem stało się poczęcie i naturalne urodzenie naszego syna, Aleksa.

Obecnie pasjonujemy się tematyką rozwoju mózgu, zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych (w tym wpływie diety na ten rozwój), co ma wpływ na stan psychiczny człowieka. Poprzez zdobyte doświadczenie i uzyskaną wiedzę możemy pomagać zainteresowanym osobom. Stąd narodziła się idea stworzenia DEKO Zakupy – miejsca, gdzie wspólnie wymieniamy i gromadzimy wiedzę na temat zdrowego, prawidłowego odżywiania. My również stale uczymy się czegoś nowego i ten proces nigdy się nie kończy. Chcemy współtworzyć DEKO Zakupy z Wami, aby to miejsce służyło Wam do osiągnięcia i utrzymania zdrowia, gdyż wierzymy za Hipokratesem, że pożywienie powinno być dla człowieka lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem. 


Poznaj lepiej nas i naszą misję :)

NASZA MISJA

Dobieramy w DEKO Zakupy najlepsze jakościowo, ekologiczne produkty spożywcze, zgodnie z naszą wiedzą, z najlepszych w naszej opinii źródeł dostaw ekologicznej żywności zarówno z Polski, jak i z całego świata. W doborze produktów bazujemy na naszej rodzimej, słowiańskiej tradycji – wiedzy naszych Przodków odnośnie tego, co i w jaki sposób jeść. Ale nie stronimy także od wykorzystania także tego, co najlepsze z innych tradycji kulinarnych.

Zaopatrujemy się w duże ilości towarów, które następnie sprzedajemy na wagę, co oznacza, że możesz u nas kupić dokładnie tyle, ile potrzebujesz – bez konieczności kupowania więcej, niż jest to dla Ciebie w danym momencie niezbędne. Dzięki temu możliwe jest robienie zakupów częściej, a w mniejszych ilościach, co ma wpływ na większą świeżość i jakość przyrządzanych przez Ciebie potraw. Ponadto nie bez znaczenia jest to dla Twojego portfela, gdzie kupując tyle, ile potrzebujesz, wydajesz mniej.

Ominęliśmy wszystkich możliwych pośredników i zredukowaliśmy koszty w taki sposób, aby zaoferować Ci najlepsze jakościowo produkty w konkurencyjnych cenach. Chcemy odczarować powszechnie panujący mit, o tym, że żywność certyfikowana musi być droga.


Działamy zgodnie z ideą ZERO WASTE, co oznacza, że promujemy odpowiedzialne i zrównoważone zakupy produktów ekologicznych na wagę. Eliminując opakowania z produktów w naszym sklepie, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych wytwarzanych w naszym kraju, a tym samym i na świecie. Większość plastikowych odpadów trafia do oceanów. Aktualnie wg szacunków The World Economic Forum w oceanach pływa 150 milionów ton plastiku! Przy dodatkowych 8 milionach ton, które trafiają do wody każdego roku w takim tempie do 2050 roku w naszych oceanach będzie więcej plastiku niż ryb! Mieliśmy okazję zobaczyć to niekorzystne zjawisko na własne oczy podczas naszych podróży, gdzie np. wiele wysp Pacyfiku jest niesamowicie zaśmieconych. Dlatego w DEKO Zakupy zwracamy uwagę Klientów na używanie mniejszej ilości opakowań z tworzyw sztucznych. W naszym sklepie mamy do Waszej dyspozycji papierowe torby o różnych wymiarach, słoiki, butelki, a nawet bawełniane woreczki, jeśli trzeba. Możesz kupić na własność dowolne z tych opakowań i przychodzić z nim wielokrotnie do naszego sklepu. Od następnego razu na tak zakupiony towar dostaniesz od nas rabat. Dodatkowo więcej zostaje w Twojej kieszeni, gdyż ceny naszych produktów nie muszą uwzględniać kolorowych i plastikowych opakowań, w które pakowane są zazwyczaj konwencjonalne produkty. Dlatego działamy zgodnie z zasadą kilku R: redukujemy to co niepotrzebne (REDUCE), zachęcamy do ponownego używania (REUSE), odzyskiwania (RECYCLE), a także napełniania (REFILL) ☺

Równolegle ze sklepem stacjonarnym, działamy także za pośrednictwem sklepu internetowego, więc możesz zrobić zakupy także online. Istnieje możliwość przygotowania zakupów zleconych poprzedniego dnia, gotowych do odbioru na następny dzień.   


W odróżnieniu od innych sklepów ze zdrową żywnością w DEKO Zakupy oferujemy Wam możliwość skonsultowania się z nami odnośnie doboru produktów indywidualnie dopasowanych do Waszej specyfiki (konstytucji ciała, termiki, stylu życia, zaleceń prozdrowotnych, innych charakterystyk) – wystarczy, że zapytacie o to osobę będącą aktualnie przy kasie, a umówi Was na indywidualne, nieodpłatne spotkanie z nami, podczas którego będziecie mogli w spokojnej atmosferze skonsultować sposób odżywiania dla Was najkorzystniejszy, a tym samym dobrać produkty w taki sposób, aby służyły z największą korzyścią dla Was.

„Wiedzę budujemy, zdrowie zyskujemy”

KUBA i RENIA

Zobacz również

Zapisz się na nasz newsletter i korzystaj z licznych przywilejów

Ikona

Promocje i okazje

Śledź naszą ofertę i kupuj produkty w atrakcyjnych cenach

Ikona

Atrakcyjne kody rabatowe

Wykorzystaj kody rabatowe przesyłane naszym subskrybentom

Ikona

Nie spamujemy!

Dbamy aby nasze wiadomości były atrakcyjne i nie za częste

DEKO Zakupy w obiektywie

Czy byłeś już w naszym zero waste sklepie w Warszawie? Czy znasz najważniejsze wydarzenia z życia DEKO, albo wiesz jak robić zakupy zero waste? Poniżej możecie obejrzeć to na zdjęciach – przygotowaliśmy dla Was wybrane ujęcia.

0

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Możesz też użyć swojego konta społecznościowego.


Zaloguj przez Facebook

Witaj

Wprowadź swoje hasło:

Dołącz do nas

Możesz też użyć swojego konta społecznościowego.

Zaloguj przez Facebook