Telefon: 691 538 884 ul. Włodarzewska 30 lok. U8, 02-384 Warszawa
Telefon: deko@dekozakupy.pl ul. Włodarzewska 30 lok. U8, 02-384 Warszawa

Jak wyglądają zakupy w DEKO Zakupy? 


Czyli parę słów o tym w jaki sposób przygotować się i robić zakupy zero waste w naszym stacjonarnym sklepie w Warszawie.

Zacznijmy od przygotowań. Tak naprawdę nie wiele potrzeba, aby przygotować się na zakupy zero waste. Jedną z tych rzeczy, którą warto wykonać przed wyjściem z domu to lista zakupów. Możecie ją zrobić w oparciu o zestawienie produktów i cen zawartych w naszym sklepie internetowym (ceny te są identyczne z tymi w sklepie stacjonarnym). Czy to na kartce papieru czy w telefonie taka lista z pewnością przyda się, by nie zapomnieć kupić tych najbardziej niezbędnych nam w danej chwili produktów. Drugą z rzeczy, którą dobrze jest zrobić będąc jeszcze w domu to przygotowanie wielorazowych opakowań na produkty. Jakie opakowania możecie ze sobą zabrać? Mogą to być zarówno słoiki i butelki szklane, pudełka i pojemniki, jak i woreczki z różnego typu materiałów. Dozwolone są także inne rodzaje opakowań: wszystko co się nada do nałożenia danego produktu, zmieści się na naszej wadze oraz waży więcej niż 1 gram. Zaletą dobierania wielorazowych opakowań jeszcze w domu jest możliwość dopasowania ich wielkości do produktów na liście zakupów. To co wyróżnia DEKO Zakupy to możliwość przyjścia do nas z własnymi wielorazowymi opakowaniami. Na tak dokonywane zakupy w naszym sklepie mamy stały rabat 5%, co oznacza że każdy produkt nałożony do własnego opakowania będzie miał o 5% niższą cenę od tych widniejących na półkach. W ten sposób zachęcamy i motywujemy do dbania o środowisko naturalne. Również na miejscu możemy skorzystać z płatnych butelek na płynne produkty: oleje, octy i sosy, kupić woreczki w różnym rozmiarze i wykonanych z różnych materiałów, a także skorzystać z bezpłatnych torebek papierowych na produkty sypkie lub bezpłatnie skorzystać ze słoików, butelek i toreb bumerang: są to opakowania przynoszone przez klientów, którzy mają w danej chwili ich za dużo i przynoszą do naszego sklepu dzieląc się w ten sposób z innymi osobami, które akurat robiąc zakupy mogą potrzebować opakowania.

Po przekroczeniu progu sklepu na ścianie po prawej stronie czeka prosta instrukcja w punktach z  elementami graficznymi jak robić zakupy w DEKO Zakupy. Punkt pierwszy „Zważ opakowanie” zakłada, że każdorazowo jeśli przychodzicie z własnymi opakowaniami (bez względu na to czy są to cięższe opakowania czy lżejsze woreczki) lub chcecie skorzystać z opakowań szklanych typu bumerang należy je najpierw położyć na wadze celem wytarowania. Do papierowych torebek dostępnych w sklepie możecie nakładać produkty bezpośrednio nie czekając w ewentualnej kolejce do wagi. Tarowanie odbywa się poprzez podanie opakowania sprzedawcy, który taruje je na jednej z dwóch dostępnych w sklepie wag. Po wytarowaniu pierwszego opakowania możemy nałożyć produkt samodzielnie lub zawsze jest możliwość skorzystania z pomocy sprzedawcy. Opakowanie z nałożonym produktem każdorazowo wraca na wagę, gdzie sprzedawca wprowadza wagę produktu do systemu, bądź możemy zapisać wagę produktu przy użyciu nietoksycznych pisaków przystosowanych do pisania na szkle dostępnych przy wadze blisko wejścia do sklepu. Analogicznie postępujemy z drugim, a następnie kolejnymi opakowaniami, do momentu aż wszystkie opakowania zostaną w ten sposób wypełnione produktami.

Istnieje także możliwość przyjścia do DEKO Zakupy z już zapisanymi wagami opakowań, dzięki czemu nie musicie spisywać ich wag w sklepie (przydatne w przypadku kolejki).

Zapisz się na nasz newsletter i korzystaj z licznych przywilejów

Ikona

Promocje i okazje

Śledź naszą ofertę i kupuj produkty w atrakcyjnych cenach

Ikona

Atrakcyjne kody rabatowe

Wykorzystaj kody rabatowe przesyłane naszym subskrybentom

Ikona

Nie spamujemy!

Dbamy aby nasze wiadomości były atrakcyjne i nie za częste

0

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Możesz też użyć swojego konta społecznościowego.


Zaloguj przez Facebook

Witaj

Wprowadź swoje hasło:

Dołącz do nas

Możesz też użyć swojego konta społecznościowego.

Zaloguj przez Facebook