Telefon: 691 538 884 ul. Włodarzewska 30 lok. U8, 02-384 Warszawa
Telefon: deko@dekozakupy.pl ul. Włodarzewska 30 lok. U8, 02-384 Warszawa

Porady

POKARMY NA LATO

28.05.2020

POKARMY NA LATO


Lato, echże ty... - śpiewał kiedyś Marek Grechuta.

Czy zastanawialiście się nad tym, jak powinniśmy odżywiać się latem, gdy za oknem panują wysokie temperatury? Zebraliśmy garść najważniejszych informacji o optymalnej diecie na gorące dni!

Lato jest porą roku o dynamicznej naturze. Aby się z nią zjednoczyć, przejdźmy na odpowiedni styl życia. Możemy opisać go w kilku słowach: ekspansja – wzrost – lekkość – zewnętrzne aktywności – jasność – twórczość. I taki też powinien być nasz sposób odżywiania w tym okresie:

✅ Stosujmy produkty o jaskrawych barwach, takich jak żółć, czy czerwień, i cieszmy się tworzeniem pięknych posiłków. Wykorzystajmy do tego celu obfitość letnich owoców i warzyw. Z oferty DEKO dodajmy do nich soczewicę czerwoną i żółtą, ❤️czerwony ryż czy ❤️czerwoną lub trójkolorową komosę ryżową. Niech każdy posiłek stanie się zachwycającym obrazem, o pięknie dobranych kolorach i dekoracji z jadalnych kwiatów.

✅ Gotujmy krótko, lekkie posiłki i regularnie dodawajmy ostre przyprawy, np. z DEKO oferty: ▶ostrą paprykę, ▶chilli, ▶imbir, ▶cynamon, ▶pieprz cayenne, ▶kardamon, ▶goździki, ▶anyż albo ▶gałkę muszkatołową. Czy wiedzieliście, że to właśnie w najcieplejsze dni lata, a nie zimą, powinniśmy stosować rozpraszające, ostre w smaku przyprawy? Kierują one wewnętrzne gorąco ku powierzchni ciała, skąd może ono łatwiej się uwolnić.

✅ Pijmy gorące napoje i bierzmy ciepłe prysznice, żeby wywołać poty i w ten sposób ochłodzić organizm. To właśnie zimne napoje i pokarmy, jak np. lody, przytrzymują w środku pot i gorąco oraz doprowadzają do skurczu narządów układu pokarmowego, zakłócają proces trawienia, a tym samym osłabiają cały układ trawienny.

✅ By się ochłodzić stosujmy wychładzające termicznie pokarmy, takie jak sałaty, kiełki, ogórki, jabłka, arbuzy czy cytryny. Z dostępnych w DEKO produktów możecie przygotować wiele termicznie chłodnych pokarmów, np. wywar lub napar z fasoli mung, napary z ziela mięty czy kwiatu rumianku, Wszystkie te rośliny czekają w słoiczkach na naszych półkach, gotowe do wychłodzenia Was latem.

Zapraszamy do DEKO po deko produktów dobrze dobranych na lato.
Zobacz również

Zapisz się na nasz newsletter i korzystaj z licznych przywilejów

Ikona

Promocje i okazje

Śledź naszą ofertę i kupuj produkty w atrakcyjnych cenach

Ikona

Atrakcyjne kody rabatowe

Wykorzystaj kody rabatowe przesyłane naszym subskrybentom

Ikona

Nie spamujemy!

Dbamy aby nasze wiadomości były atrakcyjne i nie za częste

DEKO Zakupy w obiektywie

Czy byłeś już w naszym zero waste sklepie w Warszawie? Czy znasz najważniejsze wydarzenia z życia DEKO, albo wiesz jak robić zakupy zero waste? Poniżej możecie obejrzeć to na zdjęciach – przygotowaliśmy dla Was wybrane ujęcia.

0

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Możesz też użyć swojego konta społecznościowego.


Zaloguj przez Facebook

Witaj

Wprowadź swoje hasło:

Dołącz do nas

Możesz też użyć swojego konta społecznościowego.

Zaloguj przez Facebook